قابلیت bms ام اچ

1) روشنایی اتوماتیک             

* از طریق مانیتور، هر منطقه ای را می توانید در وضعیت اتوماتیک یا دستی قرار دهید.

* تنظیم مدت زمان روشن ماندن چراغ ها در حالت اتوماتیک.

* تنظیم حالت شب / روز برای هر منطقه بصورت مستقل (جهت جلوگیری از روشن ماندن چراغ ها در محیط هایی از منزل که درروز نور کافی بصورت طبیعی در آنها وجود دارد).

* کلید لامپ اضافه خاموش جهت برگرداندن وضعیت چراغ ها از حالت دستی به اتوماتیک و خاموش کردن چراغ فضاهایی که کسی در آن حضور ندارد.

 

2) اعلام سرقت در کلیه فضاها

* با قابلیت انتخاب حالت خارج از خانه یا تنها در خانه ( فعال کردن دزد گیر قسمت هایی از منزل هنگامی که فرد در منزل تنهاست).

* قابلیت فعال و غیر فعال کردن هر یک از دو سیستم دزدگیر برای هر قسمت از منزل بصورت مستقل.

* دارای آژیر خطر.

* دارای تلفن کننده ) 9 حافظه (.

* قابلیت ایجاد حالت فلاشر برای همه چراغ های منزل در صورت ورود سارق.

* قابلیت فعال کردن دزدگیر از طریق مانیتور در هنگام خروج و غیر فعال کردن آن توسط کارتخوان در هنگام بازگشت.

* قابلیت فعال کردن دزدگیر از خارج منزل توسط تلفن برای مواقعی که در هنگام خروج فراموش کرده اید سیستم را فعال کنید و یا زمانی که قصد دارید فردی را هنگامی که در منزل حضور ندارید برای چند دقیقه به منزل بفرستید و لازم است از طریق تلفن سیستم را غیر فعال و مجددا فعال کنید.

* نکته : تمام طراحی مسیرهای امنیتی بگونه ای انجام می گیرد که چنانچه سارق سیم ارتباط سنسور را قطع کند آژیر بصدا در آید.

 

3) اعلام حریق در تمام فضاها

* سنسورهای حساس به دودoptical استاندارد انگلیسی در تمام مناطق، سنسورهای فتوالکتریک برای آشپزخانه و پارکینگ با سنسورهای حرارتی وظیفه اعلام حریق در تمام منزل را بعهده دارند.

* عکس العمل اعلام حریق به صورت آژیر خطر و اعلام تلفنی به شماره های از پیش تعیین شده و قطع اتوماتیک شیر اصلی گاز واحد است و قطع روشنایی اتوماتیک منزل جهت جلوگیری از انفجار.

 

4) اعلام نشت گاز

* سنسـورهـای حسـاس به گـاز متـان در قسمت آشپزخـانه، مطبخ، شومینـه و یا هر انشعـاب گازی دیگر نصب می شوند.

* با عکس العمل آژیر خطر ، اعلام تلفنی و قطع شیر اصلی گاز واحد.

* ثابت نگه داشتن وضعیت مصرف کننده ها در صورت نشت گـاز به منظور جلـوگیـری از خطرات احتمالی.

 

5) شیر برقی گاز

* محل نصب بعد از قطع کن اصلی گاز واحد.

* این شیـر برقی از نوع عـادی باز است و در صورت قطع بـرق شهـردر شـرایط معمـولی ( عدم نشت گاز ) جریان گاز واحد قطع نمی شود.

*  شیر برقی با فرمان 12 ولت لحظه ای عمل میکند.

* شیـر بـرقی به صورت مکانیکی و با حضور فرد بصـورت دستی بـاز می شود که این به منظور ایمنی بیشتر است.

 

6) سیستم کنترل تردد

* دارای1 عدد کارتخوان مغناطیسی در قسمت ورودی ساختمان، با کشیدن کارت بر روی کارتخوان درب کوچه، این درب باز می شود. در قسمت درب اصلی واحد ( در راه پله ) نیز با کشیدن کارت، درب واحد باز میشود. علاوه بر این  کار سیستم دزدگیر نیز غیر فعال خواهد شد. و لذا برای فعال و غیر فعال کردن دزدگیر میتوان از همین کارت استفاده کرد و نیازی به حمل ریموت نیست.

* دارای ضریب امنیتی بالا بدلیل استفاده از پروتکل RS232 ( رله ای نیست ).

* قابلیت حذف و یا تعـریف کارت به سـادگی و توسط مـالک منـزل بدون نیـاز به متخصص توسط کارت Master.

 

7) ریموت کنترل

* 12 کانـال با قـابلیت تعیین عملکرد هر یک از کلیدهـای آن و قابلیت تعریف تعـداد دلخـواه ریموت.

 

8) سیستم تلفن کننده

* جهت اطلاع رسانی به مالک در صورت عدم حضور در منزل.

* تماس تلفنی در صورت بروز :

الف( سرقت.

ب) حریق.

ج) نشت گاز.

* قابلیت ذخیره 9 شماره تلفن مختلف.

* نکته : چنانچه دستگاه بعنوان اولین شماره با شما تماس بگیرد ، می توانید با وارد کردن رمز آنرا غیر فعال کنید تا با شماره های دیگر تماس گرفته نشود.

 

9) مانیتور لمسی

* قابلیت کنترل وضعیت روشن و خاموش بودن مصرف کننده هاو فعال و غیر فعال بودن سناریوها و سایر سیستم ها.

* قابلیت ارسال فرمان و تغییر وضعیت ها مثل خاموش و روشن کردن چراغ ها ، بستن شیر گاز و یا باز و بسته کردن شیر آب باغچه، باز کردن درب های اصلی، نفر رو و پارکینگ و ...

* قابلیت کوک کردن زمان روشن و خاموش شدن برای مصرف کننده های مورد نیاز.

* ایجاد یک شبکه بین مانیتورها.

* قابلیت خاموش کردن نور صفحه و همچنین قفل کردن مانیتور در هنگام خروج از منزل یا حضور مهمان.

 

10) قابلیت تنظیم سناریو

* جهت تغییر وضعیت تنظیمات خانه دریک لحظه استفاده می شود ، تا در وقت ساکنین صرفه جویی گردد . بطور مثال اگر می خواهید در صورت عدم حضورشما در منزل ، چراغ ها خاموش شوند، کولرها ویا سیستم گرمایشی در وضعیت کم ظرفیت قرار بگیرند،دزدگیر روشن شود، مانیتورها قفل شوند ، شیر گاز مصرفی واحد قطع شود، شیرآب بسته شود و…فقط کافی است یکبار این تنظیمات را برای سناریو عدم حضور انجام دهید. حال در هنگام خروج از منزل با زدن یک کلید همه این کارها در یک لحظه بصورت اتوماتیک انجام می شوند.

* تعداد متعددی سناریو برای یک دستگاه قابل تنظیم است مانند : سناریو عدم حضور ، سناریو نرمال ، سناریو شب / روز ، سناریو خواب و غیره .

 

11) سیستم فرمان تلفنی

* در صورت عدم حضور در منزل ، می توانید با تماس تلفنی و پس از وارد کردن عدد رمــز، از وضعیت هر مصرف کننده یـا سناریو مطـلع شده ودر صورت لزوم آنها را تغییر دهید. قابلیت کنترل تمام مصرف کننده ها و سناریو ها وسیستم های ایمنی و امنیتی از این طریق وجود دارد.

 

12) سیستم تلفن کنترل

 * دقیقاً مانند سیستم فرمان تلفنی است با این تفاوت که در داخل منزل استفاده می شود ونیاز به وارد کردن رمـز ندارد. بنـابراین همه گوشیهای تلفن داخل منزل می توانند بجای ریموت استفاده شوند.

 

13) منشی تلفنی

* در صورت تماس سایرین با منزل شما درشرایط عدم حضور، سیستم می تواند پیغام ها را ضبط کند.

* قابلیت شنیدن پیام ها از طریق همه گوشی های معمولی داخل واحد امکان پذیر است.

* قابلیت شنیدن پیام ها از خارج منزل از طریق سیستم فرمان تلفنی نیز وجود دارد و حتی از این طریق می توانید پس از شنیدن پیام آنرا پاک کنید.

 

14) تجهیزات سخت افزاری جهت وضعیت اضطراری(وضعیت خرابی سیستم)

* حتی در صورت آسیب دیدن مانیتور ، سیستم براساس آخرین تنظیمات به فعالیت خود ادامه داده و سیستم های ایمنی وامنیتی به وظیفه خود عمل می نمایند.

* درصورت آسیب دیدن تابلو های پردازشگر و قطع کامل کنترلرها و عدم دسترسی به خدمات شرکت (در زمان های خاص مثل نیمه شب و یا روزهای تعطیل)به راحتی با زدن کلید مربوطه ، همه چراغ ها و مصرف کننده ها ازحالت اتوماتیک خارج شده و به روش دستی و باهمان کلیدهای سنتی قابل کنترل می باشند.

 

15) ایجاد شبکه درخواست کمک

* بر روی مانیتور لمسی هر واحد، کلیدی تعبیه شده است که در صورت استفاده از آن، دستگاه هوشمند واحد، بصورت اتوماتیک با شماره هایی از پیش تعیین شده توسط فرد مالک تماس گرفته و به صورت سخنگو در خواست کمک میکند. این در حالی است که فرد نگهبان نیز همزمان از بروز حادثه در آن واحد مطلع خواهد شد و نسبت به امداد رسانی سریع اقدام خواهد کرد. این نوع امکانات به خصوص در واحدهایی که ساکنین آن افراد سالخورده باشند بسیار مفید و کار آمد است.

 

16) طراحی و ارائه قابلیت های جدید براساس ایده های کارفرما

* باتوجه به تولید سیستم در داخل کشور، می توانید نظرات خود را در زمینه قابلیت های مفید،چشم گیر و مشتری پسند به این شرکت ارائه داده و پس از انجام مشاوره لازم، کارشناسان M&H، محصول را در اختیار شما قرار خواهند داد.             

 

17) کنترل پرده ها

* امکان کنترل همه پرده های برقی از طریق مانیتورهای لمسی، تلفن کنترل، فرمان تلفنی و ریموت کنترل دستگاه علاوه بر ریموت مستقل پرده ها  وجود دارد.

* قابلیت کنترل هر پرده دلخواه جهت باز وبسته شدن براساس نور شب و روز.

* قابلیت بستن همه پرده ها در هنگام خروج از منزل و بازکردن آنها در هنگام ورود توسط دستگاه بصورت خودکار.

* قابلیت کوک کردن ساعت باز شدن پرده ها در هنگام صبح .

 

18) ترموستات

* ترموستات وضعیت حضور و عدم حضور جهت سیستم گرمایش از کف و سیستم های برودتی در صورت امکان از طرف آن سیستم، با این قابلیت در صورت عدم حضور شما در منزل، سیستم های سرمایشی و گرمایشی از شدت کار خود کاسته و به صرفه جویی انرژی کمک بسزایی می کند.

 * توضیح اینکه تهیه ترموستـات های متنـاسب با سیستم سرمایشی وگرمایشی به عـهده کارفرما بوده و این شرکت صرفاً اقدامات لازم جهت اتصال آن به سیستم  هوشمند و تهیه نرم افزارهای مربوطه  را به عهده دارد.

 

19) قابلیت کنترل اتوماتیک فن کوئل ها

* کنترل دمای هر محیط با تعبیه سنسورهای مربوطه در آن فضا انجام می شود. بدین ترتیب دمای هر فضا را توسط مانیتور BMS  میتوان مشاهده کرد. تنظیمات دمای دلخواه نیز توسط همین مـانیتور انجـام می شود. بطور مثال مشاهده می کنید که دمـای اتاق شماره 1 برابر 27 درجه سانتیگراد است و می خواهید سیستم فن کوئل این دما را به 20 درجه برساند پس از انجام تنظیمات، فن کوئل با شدت بالا شروع به کار می کند (دور تند) پس از رسیدن دمای اتاق به 25 درجه، بصورت اتوماتیک فن کوئل بر روی دور متوسط قرار می گیرد و پس از رسیدن به دمای 22 درجه سانتیگراد، دور فن کوئل تبدیل به دور کند خواهد شد و در صورت رسیدن به دمای 20 درجه سانتیگراد، فن کوئل خاموش خواهد شد. معکوس این حالت در مورد سیستم گرمایش فن کوئل نیز صادق است.

 

20) قابلیت تغییر ظرفیت سیستم سرمایش و گرمایش توسط تلفن

* در صورت تمایل می توانید قبل از مراجعت به منزل، بصورت تلفنی ظرفیت کار سیستم را به حالت نرمال تغییر دهید. برای انجام این کار کافی است حدود 30 دقیقه قبل از رسیدن به منزل، توسط خط تلفن، عکس العمل مورد نیاز را در خواست کنید. BMS بصورت کاملاً اتوماتیک این شرایط را ایجاد خواهد کرد.

 

21) تغییر شدت ظرفیت سیستم سرمایش و گرمایش به صورت اتوماتیک

* در صورت عدم حضور در منزل،براساس تنظیمات از پیش تعیین شده توسط کار بر، سیستم سرمایش یا گرمایش، شدت ظرفیت خود را بصورت خودکار تغییر داده و در جهت صرفه جویی مصرف انرژی آنرا تعدیل خواهد کرد. به محض ورود مالک به منزل، مجدداً این سیستم بصورت خودکار ظرفیت عادی خود را پیدا خواهد کرد.

 

22) سیستم BMS در قسمت مشاع ساختمان

* مـانیتورینـگ وضعیت ایمنی و امنیتی کـل سـاختمان شامل واحـدهای مسکونـی، لابـی، پـارکینگ، انـبـاری ها و... تـوسط مـانـیـتـور مرکزی ساختمان که در اختیار فـرد نگهبان قرار داده می شود. بـدینـصورت که نگهبان بدون دسترسی به تنظیمات و عملکرد دستگاههای واقع در واحدهای مسکونی، فقط از موضوعاتی مانند: سرقت، حریق و نشت گاز مطلع خواهد شد تا اقدامات لازم را انجام دهد.

 

23) سیستم اتوماتیک آبیاری باغچه

* سیستم  می تواند بر اساس نیاز هر قسمت از باغچه و فضای سبز بصورت جداگانه تنظیم گردد. مثلاً آبیاری چمن ها در زمان های متفاوت از درختان انجام شود و میزان آبیاری هم تفاوت داشته باشد. ( در صورت عقد قرارداد فضاهای مشاع ساختمان این بند اجرا خواهد شد.)

 

24) سیستم اتوماتیک چراغ های تزئینی محوطه

* هر یک از چراغ ها بر اساس تنظیمات انجام شده، رأس ساعت معین روشن و در ساعت تعیین شده دیگری خاموش خواهند شد. همچنین میتوان روشن شدن و یا خاموش شدن چراغ ها را به تاریکی و روشنایی هوا وابسته کرد ویا تنظیمی از ترکیب ساعت و روشنی هوا را انجام داد. تذکر این نکته لازم است که در هر زمان دلخواه، امکان کنترل روشناییها مستقل از سناریو و تنظیمات، از روی مانیتور وجود دارد.

 

 25) سیستم هوشمند موتورخانه

* ظرفیت کار اجزای موتورخانه اعم از بویلرها، کویل ها، پمپ های رفت و برگشت آب جهت آبگرم مصرفی، رادیاتورها و یا فن کوئل ها و .... همگی می توانند تحت پوشش یک سیستم جامع قرار گیرند. اطلاع از صحت کار موتورخانه و نحوه عملکرد آن توسط مانیتور مخصوص موتورخانه امکان پذیر است. همچنین فرد نگهبان نیز میتواند موضوعات کلیدی مربوطه را بر روی مانیتور اتاق خود داشته باشد، تا در صورت بروز خرابی و یا حادثه، نسبت به رسیدگی موضوع اقدمات لازم را به عمل آورد. استفاده از این سیستم باعث افزایش طول عمر تجهیزات، کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش رضایت  مصرف کننده ها از شرایط مطلوب موتورخانه خواهد شد.

 

26) سیستم های نور پردازی جهت قسمت لابی و نمای ساختمان

* با لحاظ بستر فنی مناسب امکان کنترل میزان نور و نوع رنگ چراغ ها کاملاً قابل اجرا است. استفاده محدود از این نوع چراغ های قابل کنترل توسط BMS می تواند مناظر چشم نـواز زیبایی را در قسمت نمـای ورودی سـاختمان و همچنین فضای لابی آن ایـجـاد نمـاید.درصورت طراحی خاص در قسمت لابی، و داشتن دکورهای لازم و یا حتی آکواریوم و آبنما و ..... می توان نحوه روشن شدن چـراغ هـا  و تجهیزات را طی سناریوهای مختلف به نحوی تنظیم کرد که با اجرای هر سناریو، چشم اندازها تغییر قابل توجهی پیدا کنند و هر بار که با سناریو جدید فضا را تنظیم میکنیم گویی که مناظر و دکورهای داخل لابی تغییر کرده اند. این نوع پردازش میتواند در ایجاد تنوع و غیریکنواختی در قسمت لابی نقش پررنگی داشته و در افزایش طراوت و شادابی روح ساختمان تأثیر گذارباشد. ( در صورت عقد قرارداد فضاهای مشاع ساختمان این بند اجرا خواهد شد.)

 

27) برق اضطراری(UPS)

* طراحی سیستم شبکه هوشمند جهت تامین انرژی توسط UPS  برای سیستم های ایمنی و، امنیتی.

* قابلیت روشن شدن تعدادی از چراغ ها در صورت قطع برق .

* در صورت قطع برق، باز هم چراغ ها اتوماتیک هستند.مثلاَ اگردر داخل توالت چراغ متصل به UPS داریم چنانچه فردی در آن حضور پیدا نکند ، خاموش است و به محض ورود فرد بصورت اتوماتیک روشن می شود.(صرفه جویی د ر مصرف و افزایش طول عمرUPS )

* توضیح اینکه : نوع UPS وقیمت آن در انتهـای پروژه و بر اسـاس مشورت با کـارفرمـا تعیین خواهـد شد و در فهرست تجهیزات این شرکت نمی باشد.

 

28) قابلیت کنترل تجهیزات بصورت بی سیم (wireless) توسط تبلت

* بانصب تجهیزات لازم امکان برقراری شبکه وایرلس بوجود خواهد آمد. بدینصورت که با نصب نرم افزار لازم بر روی سیستم های اندروید مانند تبلت یا گوشی موبایل که توسط این شرکت ارائه می گردد، می توانید کنترل های مورد نیاز هر قسمت را توسط دستگاههای همراه خود انجام دهید.

پرسش و پاسخ (0)

پرسش و پاسخی وجود ندارد

سوال از شما پاسخ از ما

  1. پرسش و پاسخ
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

گروه فنی مهندسی ام اند اچ طراح و تولید کننده سیستم های هوشمند ساختمان در سال 1385 فعالیت خود را در زمینه هوشمند سازی ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، هتل ها و مراکز آموزشی و فرهنگی آغاز نمود.

اهداف محوری این گروه افزایش ایمنی، امنیت و رفاه ساکنان ساختمان و همچنین ایجاد یک ساختار مدرن به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن است.

ما اینجا هستیم:

 کرج - دهقان ویلای دوم - خیابان 13 پلاک 94 

026-34218291

34218292 - 026

 5292629 - 0935

 info @ diaku.org

 

تمامی حقوق اين سايت برای گروه فنی مهندسی ام اچ محفوظ می باشد. Copyright © 2021mh

طراحی وب سایت توسط : هلدینگ دیاکو